DWÓR SENATOR Hotel i Restauracja Zakrzów - Katalo.pl - Profesjonalny Katalog Firm

DWÓR SENATOR Hotel i Restauracja Zakrzów
DWÓR SENATOR Hotel i Restauracja Zakrzów DWÓR SENATOR

Dwór w Zakrzowie o charakterze neoklasycznym wchodzący w skład zabudowań podworskich, został wybudowany pod koniec wieku XIX przez Jego Cesarską Wysokość Arcyksięcia Rainera Habsburga, poprzez administratora tych dóbr Ludwika Seelinga, który otrzymał dobra izdebnickie i sąsiednie wsie w tym Zakrzów, Stronie, Leśnicę od Jaśnie Oświeconej Wilhelminy Montleart Sachsem Curland. Po I wojnie światowej majątek ziemski w Zakrzowie wraz z zabudowaniem dworskim zakupił od Państwa Polskiego przemysłowiec naftowy, międzywojenny senator Zygmunt Lewakowski. W okresie okupacji 1939-1945 we Dworze funkcjonowało niemieckie gospodarstwo rolne produkujące wódki gatunkowe dla hitlerowskich dygnitarzy . Pierwsze wzmianki archiwalne o bliżej nieokreślonym dworze w Zakrzowie znajdujemy w dokumentach z 1948 roku. Mówią o tzw. „Dworze Wieża” zbudowanym na planie kwadratu ze słupem pośrodku. Fragmenty tego znajdujemy w miejscu dzisiejszej kawiarni. W sali bankietowej zwanej „Gdańską” -na belkowanym zabytkowym stropie wyryto napis: "RENOWATUM AD 1927".Po II wojnie światowej dwór wraz z dobrami na mocy ustawy PKWN z września 1944 roku przeszedł na rzecz Funduszu Ziemi w ramach reformy rolnej. W późniejszych latach przeznaczono go na Państwowy Dom Dziecka. Źle użytkowany, w konsekwencji zdewastowany, czekał wiele lat na dobrego gospodarza. Dwór odrestaurowano w latach 1980-1985 pod nadzorem konserwatorskim przez Rolniczą Spółdzielnię Produkcyjną "Chełm", a następnie przeznaczono na hotel wraz z restauracją i kawiarnią. Otrzymał nazwę "SENATOR", tym samym przypominając jego ostatniego historycznego właściciela, który to na wspomnianym belkowym stropie kazał wyryć następujące słowa: "SIBI, AMICIS ET POSTERITATIS" co znaczy: "SOBIE, PRZYJACIOŁOM I PRZYBYWAJĄCYM", których serdecznie dwór zaprasza w swoje progi.

źródło: http://www.dwor-senator.pl/
Słowa kluczowe: organizacja zimowisk Zakrzów, możliwość zakwaterowania z psem Zakrzów, organizacja konferencji Zakrzów, organizacja zabaw karnawałowych Zakrzów, organizacja szkoleń Zakrzów, hotel z miejscem do organizowania ognisk Zakrzów, organizacja imprez okolicznościowych Zakrzów, organizacja wesel Zakrzów, pokoje o podwyższonym standardzie Zakrzów, możliterowaniwość zakwaterowania z kotem Zakrzów, zakrzów, organizacja iventów Zakrzów, stryszów, wynajem sal konferencyjnych Zakrzów, sale o zabytkowym wystroju wnętrz Zakrzów, dwór, organizacja imprez rodzinnych Zakrzów, senator


Kategorie: Turystyka i Rekreacja » Restauracje
Turystyka i Rekreacja » Hotele


Oferta Dworu Senator w Zakrzowie

Zapraszamy Państwa do organizowania w naszym Dworku szkoleń, imprez okolicznościowych, wesel, zabaw karnawałowych, konferencji, iventów oraz zimowisk wczasów.

Nasz hotel dysponuje trzema salami o zabytkowym wystroju wnętrz oraz 48-oma miejscami noclegowymi, 14-stoma pokojami - dwuosobowymi, dwoma pokojami o pdwyższonym standardzie. Wszystkie pokoje z pełnym węzłem sanitarnym oraz telewizją. W otoczeniu Dworku znajdują się staw oraz oświetlony park ze starodrzewiem (4,5 hektara) i altanką, doskonałe miejsce do organizowania ognisk. W naszym hotelu znajduje się restauracja, w której podajemy wyśmienite potrawy kuchni polskiej. Cały obiekt wraz z parkingiem jest ogrodzony.

Gwarantujemy Państwu miłą obsługę, zapewniamy doskonały wypoczynek.

Dwór Senator proponuje:

Koszt pobytu uczestnika kurso-konferencji w Dworze Senator kształtuje się w granicach od 86 - 100 zł (nocleg + całodzienne wyżywienie).

Dla grup zorganizowanych sala konferencyjna - GRATIS!

źródło: http://www.dwor-senator.pl/

    Dane adresowe:
  • Zakrzów
  • 34-145 Stronie
  • Małopolskie
  • Dane kontaktowe:
  • www.dwor-senator.pl
  • E-mail: biuro@dwor-senator.pl
  • Telefon: +48 (33) 879 74 26 +48 695 982 013
  • Fax: +48 (33) 879 75 09

Lokalizacja firmy na mapie: