Restauracja Kresowa Tatiana Otwinowska Gdańsk - Katalo.pl - Profesjonalny Katalog Firm

Restauracja Kresowa Tatiana Otwinowska Gdańsk
Restauracja Kresowa Tatiana Otwinowska Gdańsk Restauracja Kresowa

Szanowni Państwo, dziękuję za zaufanie jakim obdarzyliście mój lokal wchodząc w jego podwoje. Dołożę wszelkich starań by w pełni na nie zasłużyć i będę wdzięczna za wszelkie uwagi z Państwa strony, które pomogą mi w przyszłości jeszcze lepiej Was podejmować.
Prowadząc „Kresową” spożytkowuję doświadczenie nabyte przy kierowaniu restauracją Tatiana w Borowie, odznaczoną licznymi wyróżnieniami i nagrodami, w tym Perłą Kaszub i Najwyższym Wyróżnieniem Wydawnictwa Pascal. Wykorzystuję również wszelkie sugestie i rady jakie w „Tatianie” uzyskiwałam od licznych konsumentów. To za ich namową rozszerzyłam menu i obok dań typowo rosyjskich, proponuję teraz Państwu, z prawdziwą satysfakcją wiele dań z Kresów Rzeczypospolitej. Tym sposobem może uda mi się choć w części, wywołać wspomnienie smaków z dzieciństwa, wśród licznej rzeszy Wygnańców z Wilna i Lwowa, a wszystkim innym przybliżyć bogactwo kuchni Kresowej, gdzie jak w tyglu, mieszały się wpływy tradycji kulinarnej Polski i Litwy, Rosji i Ukrainy, gdzie nie brakowało akcentów żydowskich, armeńskich, a nawet kaukaskich.
Dobierając potrawy, które tu Państwu polecam, korzystałam z oryginalnych, starych, często z ponad stupięćdziesięcioletnią tradycją, przepisów kulinarnych, jakie udało mi się zgromadzić w mojej bibliotece. Wiele pozycji w menu to dar od Państwa, za co tu teraz dziękuję najserdeczniej jak potrafię. Wszystkie receptury noszą jednak ślady autorskiej ingerencji mojej, i mojego męża, więc proszę, nie bądźcie Państwo rozczarowani, gdybyście nie odnaleźli wiernej kopii zapamiętanego smaku pielemieni, cepelinów, blinów czy kołdunów.
Pragnę w „Kresowej” przybliżyć Państwu nie tylko smaki Kresów, ale i tamtejsze obyczaje biesiadowania. Pozostawcie więc proszę, za drzwiami pośpiech, rozdrażnienie, uprzedzenia, animozje, codzienną gonitwę. Rozkoszując się tym, co znajdziecie na Waszym talerzu, pamiętajcie, że na niektóre potrawy będziecie musieli czekać dłużej niż przywykliście. Czas oczekiwania będę starała się Wam skrócić oryginalną muzyką często wykonywaną na żywo, zmieniającymi się ekspozycjami malarstwa i grafiki, oraz osobistym moim zainteresowaniem każdym z Państwa.
Pragnieniem „Kresowej” jest kultywowanie tradycji kulinarnych wypracowanych przez wieki w Rzeczypospolitej Obojga Narodów, będziecie więc mogli Państwo w okresach poprzedzających święta Wielkanocne, Bożego Narodzenia, Nowego Roku zamawiać w „Kresowej” na wynos dania charakterystyczne dla tych właśnie świąt, przy czym w „Kresowej” pamiętamy o datach właściwych nie tylko dla katolicyzmu ale i prawosławia.
Jeśli wyjdziecie państwo z „Kresowej” w pełni usatysfakcjonowani, gorąco proszę o polecenie jej w kręgu rodziny i znajomych, za co z góry, serdecznie dziękuję…


Tatiana Otwinowska

źródło: http://www.kresowagdansk.pl/
Słowa kluczowe: Restauracja Kresowa Tatiana Otwinowska Gdańsk: kuchnia kresowa, kuchnia żydowska, restauracja, zestawy obiadowe, kuchnia litewska


Kategorie: Turystyka i Rekreacja » Restauracje


Dania Śniadaniowe
Zakąski
Zupy
Pierogi
Potrawy z Ryb
Dania z Drobiu
Dania z Wieprzowiny
Dania z Wołowiny
Dania z Cielęciny
Dania z Baraniny
Dziczyzna
Desery i Napoje
Dodatki
Dla Najmłodszych
Trunki

    Dane adresowe:
  • ul.Ogarna 12
  • 80-826 Gdańsk
  • Pomorskie
  • Dane kontaktowe:
  • www.kresowagdansk.pl
  • E-mail: tatiana.tatiana@wp.pl
  • Telefon: +48 (58) 301 66 53
  • Fax:

Lokalizacja firmy na mapie: