BECEK - BCK - BYTOMSKIE CENTRUM KULTURY - Katalo.pl - Profesjonalny Katalog Firm

BECEK - BCK - BYTOMSKIE CENTRUM KULTURY
BECEK - BCK - BYTOMSKIE CENTRUM KULTURY Bytomskie Centrum Kultury - UPRAWIAMY KULTURĘ na okrągło

Nasza misja:

Pragniemy aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego. To, co nas wyróżnia spośród innych instytucji, to inicjatywy, mające uczynić z kultury także motor przemian w kierunku odrodzenia się poprzemysłowego Bytomia przez przemyślaną aktywność jego mieszkańców w szeroko rozumianym sektorze kultury.

Stąd, poza tzw. standardowymi projektami kulturalnymi podejmujemy się rzeczy wymagających od nas dalekosiężnego spojrzenia w przyszłość i połączenia wizjonerstwa ze wspaniałym dziedzictwem Bytomia, chociaż tak mocno podupadłym.

Wierzymy, że kultura może być źródłem rozwoju zarówno społecznego, jak i gospodarczego. W tym celu integrujemy oddolne inicjatywy biznesowe sektora kultury, realizujemy projekty badawcze z renomowanymi uczelniami wyższymi, prowadzimy niekonwencjonalną działalność edukacyjną i animacyjną daleko poza naszą siedzibą.Z tego powodu też świadomie podejmujemy się inicjatyw budzących niejednokrotnie kontrowersje, ale w naszym przekonaniu słusznych dla wypełnienia naszej misji. Nie uciekamy przed trudnymi pytaniami, stajemy do konfrontacji z naszą przeszłością, wyzwaniami, uwarunkowaniami historycznymi, kulturowymi, społecznymi. Stanowią one niejednokrotnie o „energetyczności” i pewnej magiczności naszego miasta, jakich nie mają żadne inne miejscowości regionu.

Najważniejsi dla nas są jednak wszyscy młodzi duchem bytomianie – rodowici i naturalizowani. To dla nich z jednej strony prezentujemy w Bytomiu najciekawsze zjawiska artystyczne kultury współczesnej świata, Europy i Polski, z drugiej zaś promujemy najcenniejsze produkty kulturalne miasta daleko poza jego granicami. Wszyscy inni są dla nas... równie ważni.

źródło: http://www.becek.pl/
Słowa kluczowe: kultura, koncert, koncerty, galeria, kino, przedstawienie, spektakl, BCK, dla dzieci, teatr, bajka, Bytomskie Centrum Kultury: becek, projekcja, repertuar, wystawy, seans, impreza


Kategorie: Kultura i Sport » Teatry
Kultura i Sport » Film, Kino
Kultura i Sport » Stowarzyszenia


Oferta:

Kino
Teatr
Koncerty
Dla dzieci
Wystawy
Kabarety

    Dane adresowe:
  • Plac Karin Stanek 1
  • 41-902 Bytom
  • Śląskie
  • Dane kontaktowe:
  • www.becek.pl
  • E-mail: sekretariat@becek.pl
  • Telefon: +48 (32) 389 31 09
  • Fax: +48 (32) 387 06 68

Lokalizacja firmy na mapie: