Zakład Doświadczalny CHEMIPAN Warszawa - Katalo.pl - Profesjonalny Katalog Firm

Zakład Doświadczalny CHEMIPAN Warszawa
Zakład Doświadczalny CHEMIPAN Warszawa Zakład Doświadczalny CHEMIPAN

O Zakladzie:

Zakład Doświadczalny CHEMIPAN został założony w 1971 roku jako jedno z niewielu na polskim rynku przedsiębiorstw zajmujących się syntezą związków chemicznych na zlecenie. CHEMIPAN znajduje się w strukturach Instytutu Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk i działa na rynku bez wsparcia finansowego z instytucji rządowych oraz bez kredytowania przez banki komercyjne. Wszystkie inwestycje oraz codzienne wydatki są pokrywane z bieżącej sprzedaży produktów i usług. CHEMIPAN zatrudnia 30 osób, wśród których połowa posiada wyższe wykształcenie. Siedziba główna oraz laboratoria chemiczne są umiejscowione przy Instytucie Chemii Fizycznej PAN w Warszawie, natomiast w zakładzie zlokalizowanym na Żeraniu znajduje się aparatura do produkcji półtechnicznej.

CHEMIPAN zajmuje się badaniami nad powiększeniem skali procesów i reakcji, które zostały opracowane w laboratoriach instytutu, oraz wdraża te procesy do produkcji w skali półtechnicznej. Opracowywane są również nowe produkty oraz procesy na zapotrzebowanie firm zewnętrznych oraz syntezy związków chemicznych na zlecenie.

Ważną częścią naszej działalności jest synteza związków chemicznych służących ochronie środowiska. Nasze feromony, kairomony i repelenty są wykorzystywane w leśnictwie, rolnictwie i sadownictwie do produkcji ekologicznych środków służących do kontroli liczebności owadów - szkodników. Zaprojektowane we współpracy z Instytutem Badawczym Leśnictwa i wykonane w naszej firmie wabiki (dyspensery) oraz pułapki feromonowe są stosowane na powierzchniach leśnych całej Polski. CHEMIPAN produkuje feromony dla ponad 40 szkodników, w tym:

Kornik drukarz (Ips typographus)
Rytownik pospolity (Pityogenes chalcographus)
Mniszka brudnica (Lymantria monacha)
Drwalnik paskowany (Trypodendron lineatum)
Szeliniak sosnowiec (Hylobius abietis)
Cetyniec większy (Tomicus piniperda)
Zwójka sosnóweczka (Rhyacionia bouliana)

Produkty oparte na feromonach są również eksportowane do wielu krajów europejskich i USA. Około 20-30% naszej produkcji trafia na rynki zagraniczne. Poza standardową obecnie produkcją dyspenserów i pułapek feromonowych, CHEMIPAN prowadzi również badania nad innymi, przyjaznymi dla środowiska, metodami kontroli liczebności owadów-szkodników, takimi jak zaburzanie rójki (mating-disruption) oraz attract-and-kill. Dodatkowo, nieustannie poszukujemy nowych związków wabiących lub odstraszających przeciwko ważnym gospodarczo szkodnikom.

Odrębną gałęzią działalności CHEMIPAN jest dostarczanie związków chemicznych o wysokiej czystości do zastosowań specjalnych. Prawie 100% produkcji trafia do przedsiębiorstw handlowych działających na rynkach Europy, USA czy Japonii. Przykłady związków:

stabilne wolne rodniki, produkcja oparta na własnej, opatentowanej technologii,
pochodne kwasu acetylenowego,
kwasy organiczne,
2-hydroksykarbazol (produkcja oparta na własnej, opatentowanej technologii),
azotowe związki heterocykliczne, pochodne azetydyny, pirydyny, piperydyny, pirymidyny oraz indolu.

Pełna lista naszych produktów jest dostępna w katalogu,

Listę związków o wysokiej czystości produkowanych przez CHEMIPAN zamykają substancje wykorzystywane jak wzorce analityczne w chromatografii oraz refraktometrii.
Słowa kluczowe: kwacy acetylenowe, trwałe wodne rodniki, związki heterocykliczne, Instytuty badawcze, feromony, Zakład Doświadczalny Chemipan Warszawa: Polska Akademia Nauk, substancje o wysokiej czystości, substancje aktywne leków, syntezą związków chemicznych, feromony na szkodniki sadów, odczynniki chemiczne, feromony na szkodniki lasów


Kategorie: Edukacja i Nauka » Instytuty, Laboratoria, Ośrodki Badawczo-Rozwojowe


Zakład Doświadczalny CHEMIPAN

CHEMIPAN zajmuje się badaniami nad powiększeniem skali procesów i reakcji, które zostały opracowane w laboratoriach instytutu, oraz wdraża te procesy do produkcji w skali półtechnicznej. Opracowywane są również nowe produkty oraz procesy na zapotrzebowanie firm zewnętrznych oraz syntezy związków chemicznych na zlecenie.

Ważną częścią naszej działalności jest synteza związków chemicznych służących ochronie środowiska. Nasze feromony, kairomony i repelenty są wykorzystywane w leśnictwie, rolnictwie i sadownictwie do produkcji ekologicznych środków służących do kontroli liczebności owadów - szkodników. Zaprojektowane we współpracy z Instytutem Badawczym Leśnictwa i wykonane w naszej firmie wabiki (dyspensery) oraz pułapki feromonowe są stosowane na powierzchniach leśnych całej Polski.

Więcej informacji dotyczących usług świadczonych przez zakład dostępne pod numerem telefonu +48 (22) 632 45 13 lub na stronie http://ichf.edu.pl/chemipan/index-pl.html

Zapraszamy!!!

    Dane adresowe:
  • ul. Kasprzaka 44/52
  • 01-224 Warszawa
  • Mazowieckie
  • Dane kontaktowe:
  • ichf.edu.pl/chemipan/index-pl.html
  • E-mail: raczko@ichf.edu.pl
  • Telefon: +48 (22) 632 45 13
  • Fax: +48 (22) 632 45 13

Lokalizacja firmy na mapie: