Licencjonowana Szkółka Sadzonek Truskawek Niewczas Józef i mgr inż. Krystyna Niewczas - Katalo.pl - Profesjonalny Katalog Firm

Licencjonowana Szkółka Sadzonek Truskawek Niewczas Józef i mgr inż. Krystyna Niewczas
Licencjonowana Szkółka Sadzonek Truskawek Niewczas Józef i mgr inż. Krystyna Niewczas Licencjonowana Szkółka Sadzonek Truskawek Niewczas Józef i mgr inż. Krystyna Niewczas

O firmie:

Uprawą sadzonek Zielonych i Frigo zajmujemy się od 1984 stale pogłębiając wiedzę i zdobywając nowe doświadczenia, którymi chętnie dzielimy się z naszymi klientami. Mamy więc za sobą kilkanaście lat doświadczeń popartych szkoleniami oraz współpracą z naukowcami z Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach. Dążąc do ciągłego unowocześniania i rozwoju w zgodzie ze środowiskiem naturalnym uczestniczymy w Programie Rolno-Środowiskowym oraz Programie Integrowanej Produkcji Owoców.

Posiadamy szereg różnorodnych odmian przemysłowych i deserowych od bardzo wczesnych, wczesnych, średnio wczesnych, średnio późnych późnych, późnych po powtarzające, – owocujące prawie cały rok. Nasze truskawki mają smaczne owoce i sprawdzają się w warunkach polskich. Są to: Honeoye, Kama, Kent, Elsanta, Dukat, Polka, Senga Sengana, Pandora, Selva.

Uprawiane sadzonki mają pełną ochronę, nie trzeba ich zaprawiać przed posadzeniem! Jest tylko jednak warunek! – należy unikać sadzenia truskawek na stanowiskach po ziemniakach, pomidorach, malinach, tytoniu, ogórkach, brokułach. Są to rośliny żywicielskie groźnych grzybów, atakujących korzenie truskawek. Nie należy także sadzić truskawek po truskawkach!

Podczas uprawy sadzonek:

1. Z roślin matecznych usuwamy kwiatostany.

2. Prowadzimy selekcję negatywną, pozostawiając najsilniejsze egzemplarze.

3. Wykonujemy zabiegi ochronne przeciw chorobom i szkodnikom.

Prowadzone plantacje są pod stałą kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Kompleksowe badanie gleby przed założeniem matecznika, regularne i wnikliwe kontrole plantacji w okresie wzrostu oraz ostateczna laboratoryjna ocena zdrowotności i występowania szkodników na roślinach gwarantują materiał szkółkarski najwyższej jakości.

Wszystkie sadzonki posiadają Świadectwo Kwalifikacji, jako gwarancję zdrowotności i czystości odmianowej. Dlatego też mamy prawo sprzedaży sadzonek na terenie całej Unii Europejskiej i poza nią

Oferowane przez nas sadzonki są najwyższej jakości, co nie tylko gwarantuje wysokie plony ale również uchroni plantatorów przed niebezpiecznymi chorobami i szkodnikami.

Sprzedaż sadzonek prowadzimy:

- za pośrednictwem firmy kurierskiej (która pozwala na dostarczenie naszych sadzonek do każdego miejsca w Polsce w ciągu jednej doby od ich wysłania)

- bezpośrednio w gospodarstwie

- a większe ilości sadzonek truskawek jesteśmy gotowi dowieść własnym transportem

Jesteśmy przekonani, że w naszej szkółce sadzonek truskawek każdy Klient znajdzie to, czego szuka!

źródło: http://www.sadzonkitruskawek.eu/
Słowa kluczowe: uprawa truskawek, truskawki, owoce truskawek, Licencjonowana Szkółka Sadzonek Truskawek, truskawka, szkółka sadzonek, sadzonki truskawek, Szkółka Sadzonek Truskawek Niewczas Józef Krystyna Niewczas, produkcja truskawek, sprzedaż truskawek, sadzonki truskawek Sośno, produkcja truskawek, produkcja sadzonek truskawek


Kategorie: Dom i Ogród » Nawozy i Nasiona
Dom i Ogród » Ogrodnictwo


Sadzonki truskawek Zielone i Frigo
Chcąc uzyskać obfity plon oraz zdrowe owoce z założonej plantacji należy bezwzględnie zakładać ją z kwalifikowanych, wolnych od szkodników, chorób i wirusów sadzonek. Takie sadzonki truskawek możecie Państwo nabyć w naszej szkółce.

Sadzonki „Frigo” są to sadzonki kopane w stanie spoczynku zimowego i umieszczane w chłodni.

Po posadzeniu w wilgotną glebę przyjmują się praktycznie wszystkie i rosną szybciej niż zwykłe zielone. Plonują średnio już po 8 tygodniach od posadzenia. Dysponując sadzonkami „frigo”, można zakładać plantację w dowolnym terminie, uzyskując owoce w ściśle zaplanowanym terminie, np. w maju lub w sierpniu. Owoce z uprawy sterowanej zbiera się w czasie, kiedy plantacje tradycyjne zakończyły już owocowanie lub jeszcze nie rozpoczęły, dzięki czemu uzyskuje się wyższe ceny owoców truskawek. W następnych latach truskawki te owocują już normalnie, w terminach tradycyjnych ale uzyskuje się bardzo wysokie plony. Najwyższe ceny owoców uzyskuje się z upraw przyspieszonych, czyli z sadzonek wysadzonych w lutym i w marcu.

Sadzonki „frigo” są d ostępne wyłącznie od wczesnej wiosny do sierpnia (do wyczerpania zapasów). Jednak ilość sadzonek przechowywanych w chłodni jest ograniczona dlatego też zamówienia można i radzi się składać wcześniej.

Sadzonki sortuje się wg średnicy korony:

- sadzonki tzw. B- średnica korony poniżej 10 mm,
- sadzonki tzw. A-średnica korony 10-15 mm,
- sadzonki tzw. A+ – średnica korony powyżej 15 mm
- sadzonki wielko koronowe (zagonowe) – średnica powyżej 18 mm najczęściej do 25 mmm.

Sadzonki „frigo” posadzone do gleby o małej wilgotności, przyjmują się zwykle w 100 % i rosną bardzo szybko. Siła wzrostu takich roślin jest wręcz zadziwiająca. Wynika to z faktu, że sadzonki „frigo” po posadzeniu zachowują się tak jak rośliny dopiero rozpoczynające wegetację, ich wzrost i rozwój odbywa się jednak dużo gwałtowniej, bo sprzyja temu dłuższy już dzień i wyższa temperatura niż wczesną wiosną, gdy wegetacja postępuje bardzo powoli. Ponadto nie przechodzą one stresu spowodowanego przesadzeniem, a ponieważ najczęściej są bezlistne, nie przesychają, po posadzeniu zaś nie tracą wody wskutek transpiracji. Przy jednoczesnym sadzeniu sadzonek „frigo” i „zielonych”, rośliny „frigo” szybko „przeganiają” sadzonki „zielone”, które długo jeszcze przechodzą stres związany z fizycznym uszkodzeniem systemu korzeniowego, bezpowrotną utratą części uruchomionych już substancji pokarmowych oraz przesuszeniem i rozłogów z tych sadzonek opóźnia krzewienie się roślin, czyli wyrastanie koron bocznych. Sadzonki „frigo” należy sadzić dość głęboko tak, aby zielone „serce” było ledwo widoczne z ziemi; ziemia osiadając i tak je lekko odsłoni. Przy dokładnym ręcznym sadzeniu nie ma konieczności ich podlewania po posadzeniu.

źródło: http://www.sadzonkitruskawek.eu/

    Dane adresowe:
  • Wielowicz 31
  • 89-412 Sośno
  • Kujawsko-pomorskie
  • Dane kontaktowe:
  • sadzonkitruskawek.eu
  • E-mail: niewczas.truskawki@gmail.com
  • Telefon: +48 (52) 389 76 42 606 141 821, 696 473 787
  • Fax: +48 (52) 389 76 42

Lokalizacja firmy na mapie: