Szczecińska Fundacja Talent-Promocja-Postęp - Katalo.pl - Profesjonalny Katalog Firm

Szczecińska Fundacja Talent-Promocja-Postęp
Szczecińska Fundacja Talent-Promocja-Postęp Szczecińska Fundacja Talent-Promocja-Postęp ustanowiona została aktem notarialnym dnia 10 maja 1993 roku. Prowadzi działalność na terenie województwa zachodniopomorskiego, posiada swoje jednostki w Szczecinie, Nowogardzie, Gryficach, Świnoujściu i Barlinku.

Celem Fundacji jest promowanie uzdolnionej młodzieży, niesienie jej pomocy w doskonaleniu umiejętności i zdobywaniu wiedzy w różnych dziedzinach poprzez udzielanie fachowej pomocy merytorycznej oraz materialnej. W jednostkach Fundacji działają szkoły, w których uczniowie i słuchacze mają możliwość zdobywania wiedzy w specjalistycznych dziedzinach, zwłaszcza w profilach: menedżerskim, informatycznym, turystycznym, językowym, ekologicznym.

Oprócz działalności oświatowej i szkoleniowej Fundacja prowadzi również przedsięwzięcia wspierające rozwój zainteresowań i ukrytych talentów. Wiele z tych przedsięwzięć na stałe wpisało się w wojewódzki i miejski kalendarz imprez edukacyjnych i kulturalnych.

Działania Fundacji zmierzają też do wspierania osób rozpoczynających swój mały bussines oraz do uaktywniania młodzieży pozostającej w obszarze bezrobocia i bezradności życiowej. Fundacja posiada dwa Ośrodki Wspierania Przedsiębiorczości, gdzie misja ta jest realizowana z dużym powodzeniem.

Fundacja prowadzi również działalność turystyczno-hotelową. Posiada dwa ośrodki szkoleniowo-wypoczynkowe, położone w atrakcyjnym miejscu - w Świnoujściu - które uzyskały już swoją markę oraz renomę. Głównie tam realizowane są międzynarodowe projekty oraz wymiana młodzieży z zaprzyjaźnionych krajów.

Funkcjonowanie Fundacji oparte jest na trzech mocnych filarach kierunkach programowych: edukacyjnym, biznesowym i promocyjnym. Ostatnio w centrum zainteresowania Fundacji jest sfera społeczna.

Zawodowo z Fundacją związanych jest ponad 110 osób, w tym wolontariusze. Liczba wolontariuszy nie jest stała, kształtuje się w granicy 10 osób.
Słowa kluczowe: Talent-Promocja-Postęp Szczecińska Fundacja, Działalność turystyczno-hotelowa Szczecin, promowanie uzdolnionej młodzieży Szczecin, Szkoleniowe ośrodki Szczecin, Szkolenia dla młodzieży Szczecin, Szczecińska Fundacja, , Fundacja Szczecin, Ośrodki szkoleniowo-wypoczynkowe Szczecin, Szkolenia Szczecin, instytucje publiczne Szczecin, Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości Szczecin


Kategorie: Instytucje Rządowe i Urzędy » Instytucje Publiczne
Turystyka i Rekreacja » Pensjonaty, Ośrodki Wypoczynkowe


    Dane adresowe:
  • Wojska Polskiego 69
  • 70-470 Szczecin
  • Zachodniopomorskie
  • Dane kontaktowe:
  • www.fundacjatpp.pl
  • E-mail: sekretariat@fundacjatpp.pl
  • Telefon: +48 (91) 433 00 84
  • Fax: +48 (91) 433 00 84

Lokalizacja firmy na mapie: