Aeroklub Ziemi Lubuskiej - Katalo.pl - Profesjonalny Katalog Firm

Aeroklub Ziemi Lubuskiej
Aeroklub Ziemi Lubuskiej Aeroklub Ziemi Lubuskiej

O FIRMIE:

Aeroklub Ziemi Lubuskiej  utworzony w  1957 roku na lotnisku w Przylepie koło Zielonej Góry jako jeden z 46 oddziałów Aeroklubu Polskiego. Obecnie jest jednym z najmłodszych a jednocześnie najdynamiczniej rozwijającym się aeroklubem w Polsce.

Aeroklub Ziemi Lubuskiej jest stowarzyszeniem posiadającym osobowość prawną. Wpis do Rejestru Stowarzyszeń nastąpił w dniu 23 stycznia 1993r  w Sądzie Wojewódzkim w Zielonej Górze. Ustalono, że terenem działania Aeroklubu będzie obszar RP, a siedzibą władz - Lotnisko Przylep. Główne cele działalności Aeroklubu to koordynacja i wspieranie działań swoich członków, reprezentowanie interesów wobec władz instytucji krajowych i szeroka działalność gospodarcza oparta na działalności lotniczej.

Na lotnisku Przylep stacjonuje śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - nowoczesny Eurocopter EC135. Lotnictwo sanitarne na Ziemi Lubuskiej ma bardzo bogata tradycję i jest ściśle związane z aeroklubem od pierwszych lat jego istnienia.

Przylep jest również bazą Grupy Akrobacyjnej ŻELAZNY, często występującej podczas pokazów lotniczych w Polsce i za granicą. Zespół korzysta z czerwonych samolotów Zlin 50, Zlin 526AFS oraz Extra 300.

Przy aeroklubie działa Ośrodek Szkolenia Lotniczego, certyfikowany wg europejskich przepisów JAR, posiadający znakomitą kadrę, zajmujący się szkoleniem praktycznym i teoretycznym od licencji samolotów ultralekkich, poprzez samoloty, śmigłowce, sterowce, na licencji pilota liniowego kończąc. 

Lotnisko Przylep, znajdujące się 6km NW od centrum miasta Zielona Góra, jest malowniczo położone w lasach rosnących na zboczu doliny rzeki Odry w miejscu gdzie przecina ona pasmo wzgórz znane jako Wał Zielonogórski.

Elewacja lotniska wynosi 77m n.p.m., do dyspozycji jest droga startowa o długości 880 m ukierunkowana 060 i 240. Murawa lotniska jest w nienagannym stanie co jest efektem całorocznych zabiegów koszenia i wałowania.

Ze względu na stałe oświetlenie krawędzi pasa, możliwe jest wykonywanie operacji startów i lądowań również po zachodzie słońca. Istnieje możliwość zatankowania Avgas 100LL.

Informacje dla osób przylatujących zawarte są w dziale DLA PILOTÓW.

Na lotnisku funkcjonuje hotel, restauracja, kort tenisowy, fitness club wraz z sauną i siłownią oraz parking strzeżony. Lotnisko Przylep jest również domem dla Zielonogórskiego Ośrodka Jeździeckiego posiadającego m.in. 30 koni, 2 stajnie, krytą ujeżdżalnię z widownią, małą halę, zadaszone ognisko na 80 osób, 5 pokoi gościnnych dla 22 osób, 2 wybiegi, czworobok, parkur, komplet przeszkód krosowych w terenie klasy L etc.

W Przylepie panuje klimat umiarkowany przejściowy, z przewagą wpływów oceanicznych. Średnia temp. lipca wynosi +18,3 st C, a stycznia -1,3 st C. Opady roczne wynoszą ok. 580 mm. W ostatnich latach obserwujemy jednak stałą tendencję do ocieplania się klimatu. Charakterystycznymi cechami mikroklimatu zwłaszcza obszarów wzgórz są zmniejszone amplitudy dobowe i bardzo ciepłe noce (średnio w miesiącach półrocza letniego o 0,5 do 1,5 st C cieplejsze niż w Poznaniu, Wrocławiu, czy Słubicach). Zapraszamy do działu METEO, w którym można sprawdzić aktualne warunki atmosferyczne panujące na lotnisku, a także zajrzeć do danych historycznych zgromadzonych w bazie lotniskowej stacji meteo. 

źródło: http://www.azl.pl/
Słowa kluczowe: Aeroklub Ziemi Lubuskiej: hotel, spadochrony, szybowce, usługi lotnicze, modelarstwo, restauracja, śmigłowce, samoloty, lotnisko, ośrodek szkolenia lotniczego, licencja pilota, pokazy lotnicze, imprezy plenerowe


Kategorie: Turystyka i Rekreacja » Agroturystyka


Aeroklub Ziemi Lubuskiej

USŁUGI:

- SZKOLENIA - przy aeroklubie funkcjonuje certyfikowany wg przepisów JAR ośrodek szkolenia

- WYNAJMOWANIE SAMOLOTÓW I ŚMIGŁOWCÓW

- LOTY PATROLOWE:
– patrolowanie lasów
- linii przesyłowych
- rurociągów
- gazociągów
- linii energetycznych
- monitorowanie imprez oraz loty poszukiwawcze

- GASZENIE POŻARÓW - Aeroklub Ziemi Lubuskiej jako jedyny w Polsce posiada samoloty 2 specjalistyczne samoloty An-2 ze zbiornikami o pojemności 1700L na ciecze gaśnicze. Po zamontowaniu atomizerów AU-5000 samoloty te mogą wykonywać wszelkiego rodzaju opryski pól i lasów. Taką działalność świadczymy obecnie dla Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych na terenie województw lubuskiego oraz mazowieckiego.

- OPRYSKI LASÓW i PÓL - Samoloty An-2 wyposażone w atomizery AU-500 oraz w zaawansowany system satelitarny Ag-Nav 2

- LOTY AEROFOTOGRAMETRYCZNE -   Zdjęcia wykonujemy profesjonalną kamera do zdjęć pionowych RMK-a 15/23 która ma zastosowanie w dokumentacji terenu i kartografii.

- HOLOWANIE BANERÓW REKLAMOWYCH

- DORADZTWO I WSPARCIE W ZAKUPIE ORAZ OBSŁUDZE SAMOLOTÓW I ŚMIGŁOWCÓW

źródło: http://www.azl.pl/

    Dane adresowe:
  • Skokowa 18
  • 66-015 Przylep
  • Lubuskie
  • Dane kontaktowe:
  • azl.pl
  • E-mail: azl@azl.pl
  • Telefon: +48 (68) 321 30 10
  • Fax: +48 (68) 321 30 11

Lokalizacja firmy na mapie: